Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 1747 komentarzy

W dworku u "hrabiego"

Hrabia Ups-Gafa - Największym złem, na które cierpi świat, to nie siła złych, lecz słabość dobrych - Charles Louis Montesquieu

Przywódcy Powstania Warszawskiego - pod sąd!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konferencja prasowa prezesa Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego oraz prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka. Ciekawe jakie stanowisko zajmą Szanowni Państwo?

 

 


 Autor filmu: asmeredakcja

 

www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article

 

List Lucjusza Nadbereżnego, radnego Rady Miejskiej w Stalowej Woli do prezydenta Szlęzaka.

 

Jako radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli zwracam się do Pana o natychmiastowe wycofanie się z haniebnej inicjatywy przeprowadzenia pokazowego procesu sądowego przywódców Powstania Warszawskiego w Stalowej Woli.

Zaproponowana przez Pana formuła procesu przywódców Powstania Warszawskiego, w której występuje Pan jako oskarżyciel przesądzający z góry o treści wyroku, jednoznacznie kojarzy się z procesami pokazowymi czasów totalitarnych. Jednym z takich procesów pokazowych, był proces szesnastu w Moskwie, w którym został skazany dowódca Powstania Warszawskiego Leopold Okulicki.

Jeżeli więc chce Pan organizować takie pokazowe procesy, najlepszym miejscem na ich przeprowadzenie będzie Moskwa, a nie Stalowa Wola! Zamiast dokonywać haniebnego sądu nad polskimi bohaterami, proponuję Panu przeprowadzenie procesu nad katem Powstania Warszawskiego i Warszawy. Erich von dem Bach, przy milczącej zgodzie władz PRL, nigdy nie odpowiedział przed sądem za zbrodnie przeciwko ludności cywilnej Warszawy.

Przed dwoma laty nakaz włączenia syren w godzinę W nazwał Pan manipulacją rodem z PRL. Pana dzisiejsza inicjatywa przeprowadzenia procesu nad przywódcami Powstania Warszawskiego nie jest już manipulacją, jest faktem posługiwania się metodą procesów pokazowych rodem z PRL.

Fakt, jest pan magistrem historii, ale nie "Panem Historii". Jest pan jednak przede wszystkim Prezydentem Miasta Stalowej Woli. Oczekuję więc od pana zaprzestania wykorzystywania Stalowej Woli do prywatnej wojny politycznej i światopoglądowej. Wzywamy pana do natychmiastowego wycofania się z tego pomysłu, przynoszącego ujmę miastu wspaniałych patriotów - Stalowej Woli.

Pana obowiązkiem, jako prezydenta miasta jest walka z codziennymi problemami mieszkańców, a nie wywoływanie konfliktów historycznych. Zamiast wkraczać w rolę prokuratora "rodem z PRL" proszę zając się sprawą obwodnicy Stalowej Woli, kwestią wylesienia pod nowe inwestycje oraz dramatyczną sytuacją na lokalnym rynku pracy.

Jeżeli jako historyk chce Pan dokonać obiektywnej oceny przywódców Powstania Warszawskiego, a nie politycznej szopki podczas pokazowego procesu, proszę przygotowany przez Pana materiał historyczny złożyć do pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej w celu wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Na sam koniec pragnę zauważyć, że cała sprawa ma również kontekst polityczny. Organizacja pokazowego procesu wraz z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikke na kilka dni przed wyborami jest niedopuszczalnym włączeniem wizerunku miasta Stalowa Wola w działania wyborcze.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Oddajmy głos Miszczowi i przeanalizujmy bez zbędnych emocji
  "Czcimy ludzi, którzy mając kilkanaście pistoletów, rzucili się na armię niemiecką, a przynajmniej na tę jej część, która stacjonowała w Warszawie. Czcimy bohaterstwo, ich pomysłowość - z taką (małą) siła ognia utrzymać się przez dwa miesiące - to jest wielki wyczyn. Trzeba to podziwiać.

  Natomiast w każdym normalnym kraju ludzie, którzy rozpoczęli powstanie - trafiliby pod sąd wojenny. Kiedy była "szarża lekkiej brygady", w której zginęło niepotrzebnie stu trzydziestu żołnierzy - to dowódcy trafili pod sąd wojenny, który zresztą się dość łagodnie z nimi obszedł. W przypadku Powstania Warszawskiego - nie ma okoliczności łagodzących!

  Co prawda, ci którzy podejmowali tę decyzję, nie wiedzieli, że wśród nich jest dwóch agentów sowieckich, którzy namawiają do powstania, jako "wielcy patrioci", ALE - wiedzieli doskonale, że te powstanie jest skierowane przeciwko Armii Czerwonej, przeciwko Sowietom! I Sowieci też doskonale o tym wiedzieli... Jeżeli więc 27 lipca radio sowieckie nawoływało do powstania, to chyba jest rzeczą oczywistą, że należało powstania NIE wywoływać! Jeżeli nasz wróg do czegoś nas namawia - to OCZYWIŚCIE nie należy tego robić...
  Ta decyzja jest niewybaczalna. Zginęło 200 tysięcy cywilów, zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy. Tych najdzielniejszych, którzy potem - przez lata - mogli być kośćcem oporu przeciw Sowietom. W gruz zaległo miasto, którego odbudowa była niesłychanie kosztowna. To wszystko dlatego, że dwudziestu paru ludzi podjęło zupełnie kretyńską decyzję. Pod sąd nie da się już ich postawić, ale - pod sąd Historii, moralny osąd Historii - postawić należy... Tymczasem widzimy próby robienia z nich bohaterów! Nie z żołnierzy, ale z tych co wywołali Powstanie! Ba, nawet się uzasadnia Powstanie, znajduje się dla niego "jakieś rozsądne powody"! Słyszałem głos chyba Jarosława Kaczyńskiego, że "tylko dzięki Powstaniu mamy dziś niepodległość"... Chcę przypomnieć, że bardzo wiele państw: Rumunia, Bułgaria, Czechosłowacja - są niepodległe, a nie robiły żadnych TAKICH powstań, więc te zdanie jest oczywistym nonsensem."

  Cóż więc z tym począć? Logiki nie da się odmówić tym wywodom, ale czy warto teraz grzebać w tragicznej historii jak mamy ważniejsze sprawy niż rozliczanie czyichś błędów, popełnionych raczej z zamysłem działań pozytywnych, a nie w złej wierze? Jak nie Hitler to sądzenie przywódców Powstania Warszawskiego. Trochę taktu i wyczucia życzę.
 • @ProstoWNik
  Ch.. ci w doope
 • Populistyczny rynsztok.
  Wywołanie Powstania Warszawskiego, powstrzymało pochód armii czerwonej i pozwoliło aliantom na zajęcie połowy Niemiec. Dzięki temu nie udało się zrealizować planu podboju Europy przez Bolszewików. Polacy po raz drugi ocalili tym razem nawet nie Europę ale i świat od bolszewizmu w wydaniu ZSRR. Cześć i chwała zarówno bohaterom z pierwszej linii walki jak i inicjatorom - ocalili świat (przynajmniej na kolejne 70 lat).

  Tym co powiedział JKM wykazał się kompletnym brakiem wiedzy historycznej i okrył hańbą wszystkich uczestniczących w Nowej Prawicy.
 • A co z procesem zdrajców i ruskich agentów któzy jeszcze żyją
  i udzielają wywiadów w TV?
  a co z odszkodowaniem za Warszawę ?!
  rachunek za Warszawę- http://czarnalimuzyna.nowyekran.pl/

  z całym szacunkiem ale panowie pitolą w oderwaniu od realiów wojennych
  gdyby Rosjanie nie wstrzymali frontu Powstanie by nie upadło.
 • @Ewidentny Oszust
  Zgadzam się. Populistyczny rynsztok to dobre określenie.
  Nie sądziłem, że JKM to aż taki palant!
  Przewyższa zagrania Palikota.
  I znalazł świetnego partnera:
  "Obecny prezydent Andrzej Szlęzak piastuje ten urząd od dwóch kadencji. Wybory wygrał w 2002 roku, a poparcia udzieliła mu wtedy partia Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent Stalowej Woli szybko jednak stracił przychylność PiS. Szlęzak chciał bowiem koalicji z SLD.

  - To była nasza wielka pomyłka – tak na konwencji wyborczej w Stalowej Woli Kaczyński podsumował udzielenie poparcia prezydentowi.

  Stosunki między nielojalnym Szlęzakiem a kierownictwem PiS popsuły się jeszcze bardziej miesiąc po katastrofie pod Smoleńskiem. W maju prezydent nie zgodził się na nadanie jednemu z rond imienia tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Odrzucił uchwałę rady miasta.

  Kaczyński zaznaczył też, że decyzje prezydenta Szlęzaka nie mają nic wspólnego z kierunkiem polityki obranym przez jego partię. Chodziło m.in. o to, że urzędnik ze Stalowej Woli walczył z krzyżem. Kiedy na jednym z osiedli miał stanąć kościół i proboszcz postawił w tamtym miejscu krzyż Szlęzak skierował przeciwko niemu sprawę do sądu. Przekonywał, że symbol wiary katolickiej stanął nielegalnie i naruszał własność miasta.
  - PiS szanuje krzyż, szanuje polską tradycję – podsumował Jarosław Kaczyński"
  Więcej
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kaczynski-przeprasza-za-poparcie-dla-prezydenta-st_159457.html
 • @Tomasz A.S.
  JKM, agent albo kretyn. Tertium non datur.
 • CzarnaLimuzyna
  Korwin to nawet uważa, że ruscy agenci mają prawa nabyte!
 • JKM strzela, lecz Pan Bóg kule nosi (na szczęście)
  To dla mnie skandal, który zmusił mnie do zabrania głosu podczas wakacji.

  Pan JKM powinien zaangażować się raczej w proces np. przeciwko p. Kiszczakowi, jeśli się nie boi. Obawiam się, że nie rozumie on znaczenia Powstania Warszawskiego i nie wie, że schlebia tym samym Nowemu Oświeceniu,

  pozdrawiam,

  ps po wygranym przez AK Powstaniu Wileńskim wiadomo było, czym się ono skończy pod względem militarnym. Ale wojna ma nie tylko wymiar wojskowy.
 • Nie dziwi nic.
  Od wielu lat plwa na Marszałka Józefa Piłsudskiego:

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12838

  Wniosek:
  Kolejny "Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę [...]".
 • @ProstoWNik
  "Chcę przypomnieć, że bardzo wiele państw: Rumunia, Bułgaria, Czechosłowacja - są niepodległe, a nie robiły żadnych TAKICH powstań, więc te zdanie jest oczywistym nonsensem."

  Pomijając argumentację Ewidentnego (mit tarczy), a co mi tam tarcza - chętnie bym widział całe Niemcy zsowietyzowane (ale niech mu tam), to nie jest wykluczone, że dzięki PW nie rozprawiono się z Kościołami, jak w ww. krajach, NIE SKOLEKTYWIZOWANO TEŻ ROLNICTWA. Nie zniszczono też do końca kultury Narodu.

  Negując ofiarę PW negujemy też pośrednio całą historie powstań XIX w., które były w latach późniejszych źródłem siły Narodu. PW jest źródłem siły Narodu - było też jednym ze źródeł siły Solidarności (ruch pokojowy). Co będzie źródłem naszej siły gdy odrzucimy naszą szlachecką tradycję, nasze (a niechby) i mity? Porozumienie Okrągłego Stołu? Etos chłoporobotników?

  Czy miałbyś czelność powiedzieć w twarz wielkim władcom dawnej Polski, że teraz to my są kundle i mamy chodzić na pasku zrodzonej z rekietu Moskwy, a niemiaszkom z Hitler Jugent podcierać tyłki? Psy my są, czy jak?
 • Czesław Bielecki kandydat PiS na prezydenta Warszawy ma podobne poglądy do Korwina
  Coś w tym jest. Za przegrane wojny, powstania powinna być jakaś ocena, a nawet sąd narodowy. Zginęli ludzie, spalono miasto, przecież to był błąd i nie da się temu zaprzeczyć. Mogła być i zdrada. Być może sprawcy okazaliby się niewinni, ale ktoś do cholery podjął decyzje, choćby politycy spoza Polski, nieszczęsny Mikołajczyk, generalicja.

  Korwina nie toleruję, ale np w sprawie Białorusi ma rację. PiS i reszta wpycha Białoruś do pełnego scalenia się z Rosją w Rosję. Już jest blisko. W razie czego jednak wojna będzie teoretycznie z Białorusią, a w praktyce z kim? Likwidacja PIT, podwyższanie VAT? To ci liberałowie dopiero, chcą wymordować biedotę? Kto z zamożnych wierzy z możliwość likwidacji PIT? Czy od nadmiaru nie powinien być podatek solidarnościowy jakim jest PIT? Kwota wolna np 24 tys zł i dla lepiej zarabiających jednak kilka progów do tych powiedzmy 45% dla już naprawdę zamożnych. I tak zarabiają na biedocie, więc dobrze byłoby się podzielić dla spokojnego sumienia. Chciwość doprowadzi do choroby.

  Dla ludzi którzy nie płacą PIT, to propozycja Nowej Prawicy oznacza podwyższenie podatków :) Kolejną dziurę budżetową trzeba będzie czymś zasypać. Komu zabrać, komu podwyższyć haracze? Takich mamy liberałów. Na szczęście ludzie mają to za kabaret i nie traktują ich poważnie od samego początku jajcarza Kisiela. To nie partia, to kabaret.

  Skoro Prawica niby Nowa startuje sama, to idą po jeden procent, góra dwa. Znacznie lepszy wynik będzie miał tym razem Marek Jurek o ile będą mieć JAKĄKOLWIEK kampanię zauważalną poza siecią i przyjaznymi im tam miejscami. System stawia na promocję PJN i Palikotów, ale trudno orzec ile dostaną, mogą zbliżyć się do 5%, są notowani od zimy we WSZYSTKICH sondażach choćby z wynikiem zerowym, ale są notowani, to nobilituje, przyzwyczaja wyborców i zawsze ktoś na nich zagłosuje z głupoty.
 • Mr Prezydent pięknego miasta
  A wydawałoby się, że osoby piastujące czasowo funkcje, wójta, burmistrza, prezydenta, wojewody są jeszcze upoważnione do utożsamiania się z narodem. Złudne nadzieje, bieżąca polityka górą. Dla jednych wyborów wywrócić tak nagle historię? Brakuje mi tylko żeby Pan Szlęzak powiedział że uciśnieni Niemcy bronili się przed rozpasanymi Polakami. Swoją drogą dziwne, piszę niemiec małą literą i wyrzuca błąd, polak z małej yes OK.
 • Zostanie po nas zlom zelazny.....
  Kiedy sie slucha takiego czlowieka jak Andrzej Szlęzak, ktory na dokladke jest prezydentem miasta, to slowa T.Borowskiego sa jak najbardziej aktualne:
  Zostanie po nas złom żelazny, i głuchy, drwiący śmiech pokoleń....

  Takich ludzi jak Szlezak, to trzeba sie wstydzic, a Korwin-Mikke, to zanim zaczal, to juz skonczyl i to mu sie slusznie nalezy.
 • @Marek Kajdas
  "Kolejną dziurę budżetową trzeba będzie czymś zasypać. Komu zabrać, komu podwyższyć haracze? Takich mamy liberałów."
  Niekoniecznie, jeśli gospodarka uwolniona trochę z ciężaru podatków napędzi się tworząc nowe miejsca pracy - bo zaoszczędzone pieniądze przecież muszą gdzieś zostać rozdysponowane. Ale przede wszystkim takie pomysły będzie się wprowadzać stopniowo i na bieżąco kontrolować efekty, by nie było jakichś rewolucji.
  A dochodowy PIT/CIT jest tym gorszy od VAT-u, że przez wysokie koszty biurokracji wykreowanej do jego zbierania, wpływy zeń są relatywnie bardzo niskie oraz - co ważniejsze - wprowadza inwigilację rodem z państwa totalitarnego; kogo obchodzi, gdzie i ile zarabiam?
 • KL Warschau
  Przypominam, gdyż niektórzy zapomnieli:

  http://Lukas.nowyekran.pl/post/22611,wypowiedz-janusza-korwin-mikkego-o-powstaniu-warszawskim#comment_183555


  http://Lukas.nowyekran.pl/post/22611,wypowiedz-janusza-korwin-mikkego-o-powstaniu-warszawskim#comment_183735  O KL Warschau

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_123.html

  http://www.tnpolonia.com/w_kozlowski_01.html

  http://knet.com.pl/~ludvigus/KL_Warschau.pdf

  http://kl-warschau.blogspot.com/  http://tajemnice.waw.pl/felietony/historia/konferencja-o-kl-warschau-nagranie/

  http://www.polandpolska.org/dokumenty/dokumenty.htm

  http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0158.htm

  http://prawica.net/node/1771


  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/KL-Warschau-Konzentrationslager-Warschau-Oboz-Koncentracyjny-w-Warszawie-3428
  [Uwaga! Kontrowersyjny komentarz Anonima]  Odmienny punkt widzenia:

  Biuletyn IPN 2007, nr 8-9 (79-80), s.197-198.
  http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/24/

  http://klwarschau.pl.eu.org/

  http://warszawa.wikia.com/wiki/KL_Warschau

  http://forum.historia.org.pl/topic/11500-kl-warschau/


  nadużycie link skomentuj usuń

  Dariusz A. Jarębski04.08.2011 01:09:02


  ________

  Oceniając Powstanie Warszawskie 1944 należy pamiętać o KL Warschau
  1942-1944.
  Ile osób tam zginęło i jakie plany mieli Niemcy wobec ludności cywilnej
  Warszawy? Niech na te pytania odpowiedzą rzetelne badania historyczne (nie takie jak w Jedwabnem).
  P.S. Moja prababcia Anastazja Dąbrowska z domu Puchalska (mama mojego dziadka, wówczas już starsza osoba) zginęła w czasie Powstania Warszawskiego (wg świadków zabili ją Niemcy), a krewni
  stracili cały dorobek życia.  Cześć Bohaterskim Powstańcom Warszawskim i ich Dowódcom!
 • Parch zawinił, Polaka wieszają
  Przywodcy Powstania Warszawskiego nie mieli zadnego wplywu na jego wybuch. Powstanie bylo zaprojektowane w Londynie, w scislym porozumieniu ze Stalinem. Chodzilo o wymordowanie maksymalnej ilosci rdzennej ludnosci Warszawy, zeby zrobic miejsce dla nadciagajacej nowej zydowskiej elity, ktora odtad miala Polska rzadzic.

  Realizacje teg zbrodniczego planu powierzono niejakiemu Jozefowi Retingerowi. Temu samemu, ktory uprzednio wspolorganizowal zamach na gen. Sikorskiego, a po wojnie przewodniczyl spotkaniom grupy Bilderberg.
 • Z archiwum "nE"
  http://ponurywtorek.nowyekran.pl/post/1074,korwin-mikke-to-kaczynski-wysadzil-tupolewa
 • Dzieci
  Tak bawić, to się mogą dzieci w piaskownicy a nie "wytrawni" politycy.
  Po prostu ręce opadają, może oni tak specjalnie żeby kolejny raz ośmieszyć siebie i prawicę polityczną w Polsce. Przez takie rzeczy wiarygodność całego obozu Prawicy Politycznej po prostu maleje do zera i nie mówmy o 8% bo po czymś takim to sobie tylko można w łeb strzelić. Ale widocznie tak ma być niestety. A już myślałem że tym razem uda się jakiś wspólny Duży front po prawej stronie stworzyć, ale się kolejny raz zawiodłem.
 • Panowie z Prawicy sztucznie kanalizują uwagę opini na temacie zstępczym
  Kiedyś wrzucono przed wyborami aborcję.
 • Plan Pabsta
  http://www.archiwa.gov.pl/memory/sub_listakrajowa/index.php?fileid=020&va_lang=pl
 • Szlęzak to pajac w stylu litewskim.
  W styczniu 1930 r. w poczekalni dworca kolejowego w Koszedarach doszło do kuriozalnego sądu nad Władysławem Jagiełłą, królem polskim i wielkim księciem litewskim. Oskarżyciel występujący w imieniu mieszkańców powiatu trocko-koszedarskiego zażądał dla króla kary śmierci i wykreślenia go z historii Litwy.
 • po co podejmujecie ten temat?
  jestescie lemingami, cokolwiek wam wrzucic i już was mają.
  Jazgot robicie jak barany.
 • Gdzie prawdziwa Prawica?
  Podejrzewam, że to nie Prawica, tylko "breiviki".
 • Sowieciarze
  Tylko Sowieciarze mogą w ten sposób przedstawiać Powstanie Warszawskie. To są tezy zgodne z tym co przez wszystkie lata Sowieci wbijali nam do głowy. Zamiast zajmować się zadawaniem pytań czy było warto, czy było trzeba, kto odpowiedzialny za wywołanie, zajmijcie się tym co zrobili Niemcy, Rosjanie, Amerykanie i Anglicy. To o tym beztialstwie i zdradzie alianta GŁOŚNO trzeba przypominać światu przy okazji każdej rocznicy. Bez Powstania Warszawskiego Polska była by republiką Rad a ci wszyscy wspaniali i odważni ludzie wylądowali by w syberyjskich kazamatach. Amerykanie z Anglikami sprzedali nas już w Jałcie. Każdy kto puszcza zasłonę dymną odpowiedzialności tych czterech skurwy…. syńskich , bandyckich nacji jest Sowieciarzem, agentem wpływu i Korwin Mikke od lat jedynie wprowadza zamęt swoim durnym mędrkowaniem z kluchami w gębie. Wybierz się pan najpierw do logopedy.
 • @Ewidentny Oszust
  Polacy po raz drugi ocalili tym razem nawet nie Europę ale i świat od bolszewizmu w wydaniu ZSRR...>>

  a co jeśli daliśmy się wrobić?
  a co, jeśli "socjalista" stalin był w pakcie z "socjalistą" hitlerem? czyż obydwu coś nie łączyło, czyż obydwaj nie byli finansowani przez tych samych bankierów? czy przypadkiem podział wschód - zachód nie byl sztucznym tworem, a cała wojenka mistyfikacją?
  nie mieszajmy narodu rosyjskiego z reżimem syjonisty stalina i narodu niemieckiego z reżimem syjonisty hitlera, ani bohaterstwa polaków z błędną decyzją dowódctwa. na sądy za późno, ale na lekcję nigdy.
  uczmy się na błędach historii, starajmy się rozumieć szerszy kontekst naszych działań, zanim je podejmiemy.
 • Los Warszawy był przesądzony. Powstanie czy Festung Warschau!
  Wygląda na to, że wielu ma bardzo wybiórczą pamięć, a jeszcze bardziej wybiórczo traktuje historię. A w tym przypadku JKM poleciał po bandzie równiuteńko, być może liczy na to, że Polacy poprostu nie znają własnej historii. Niestety, wygląda na to, że się nie przeliczył.

  Wariant pierwszy.
  Wybucha niekontrolowany zryw. Ludność Warszawy zaczyna atakować wycofujące się niemieckie oddziały. Na czele tego "powstania ludowego" stają ludzie z AL i przedstawiciele rządu Lubelskiego. Armia "wyzwolicielka" wkracza do Warszawy. Warszawiacy noszą ich na rękach. Niemożliwe? Czy aby napewno? Czy aby napewno ten wariant nie był rozpracowany przez Stalina? Przecież to najlepsze co mogłoby się stać. Komuna na wieki!

  Wariant drugi.
  Warszawa zamieniona w "Festung Warschau". W sierpniu 1944 roku to było więcej niż możliwe. Rosjanie próbowaliby zająć Warszawę, natomiast Niemcy broniliby jej. Oczywiście ludność podjęłaby walkę. Rezultat? Straty wśród ludności dużo większe i 100% gruzów! I kogo w tym przypadku sądzić?

  Wariant trzeci.
  Powstanie, których to przywódców chce sądzić JKM.

  I teraz pytanie. Który z tych wariantów byłby najlepszy? Bo tylko kompletny idiota jest w stanie uwierzyć, że tak by sobie wszyscy spokojniutko siedzieli. Rosjanie pod Warszawą, Niemcy w Warszawie, a Ludność Warszawy i wszystkie organizacje polityczno-wojskowe w Warszawie organizowałyby pikniki i potańcówki w ramach letniej kanikuły.
  Ale miszcz i reszta "nowej prwicy" swoje wie.
 • @Jurand
  zajmijmy się chwilą obecną, wyciągajac właściwe wnioski z historii. na głupich polityków nie głosujmy.
 • Pan Prezydent Szlęzak odpowiedział w tej sprawie w TELEWIZJI NARODOWEJ
  http://www.youtube.com/watch?v=MaQtEKydSNI
  01 sierpnia 2009 - Powązki Wojskowe w Warszawie. Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak nie boi się zaoponować przeciwko antypolskiemu kłamstwu i twardo broni polskich interesów przed antypolonizmem. Połączenie telefoniczne TELEWIZJI NARODOWEJ ze Stalowa Wola dzięki sieci Plus.
 • @jak nie jak tak
  ...I wagon tłuczonego szkła!!!! Pzdr
 • @mustrum
  Najgorsze jest to, że i jedno i drugie. Pzdr
 • @dadam
  Bez Powstania Warszawskiego Polska była by republiką Rad a ci wszyscy wspaniali i odważni ludzie wylądowali by w syberyjskich kazamatach. Amerykanie z Anglikami sprzedali nas już w Jałcie. >>

  gdzie tu logika?
  sugerujesz, że dzięki(czy wbrew) klęsce powstania i "zdradzie zachodu" polska nie stała się republiką rad?(!)
  a może "stało się" tak, bo tak miało być? - judeopolonia pomiędzy rosją i niemcami?
 • @circ/ nosorożec i żyrafa
  Panowie z Prawicy sztucznie kanalizują uwagę opini na temacie zstępczym>>

  jest sens w każdym temacie zastępczym. właśnie go wskazałaś.
  ludzie wiedzą, co jest dziś istotne, więc politycy chrzaniący nie na temat piepszą jak nosorożce żyrafy.
 • Kurwin Sowieciarz
  Dotąd sądziłem, że JKM jest tylko niegroźnym idiotą z kluchami w gębie. Teraz przekonał mnie ostatecznie. To Sowieciarz, agent wpływu sowieckiej Rozwiedki. reszta jak wyżej.
 • Sowieciarze
  Przypomina mi się "życzliwy" tekst Niemca opisujący zaprzysiężenie Kościuszki na rynku krakowskim 24 marca 1794r: "na rynek krakowski wjechał polski szlachcic na koniu, z szablą w ręku i wypowiedział wojnę Rosji, Niemcom i Austrii" To co wygaduje sowiecko-niemiecka propaganda na przeróżne polskie tematy jak choćby Powstania Warszawskiego ( zresztą wszystkie są podobnie wyśmiewane ) to sowiecko/niemiecka wersja historii Polski. Te krwiożercze państwa we własnych krajach takich propagandzistów w najlepszym razie spychają na margines. U nas wszyscy dyskutują ich plwociny. Tfu…….
 • @Czartoryski
  Pan zapomina że wśród aliantów nie było jedynie samych szumowin, to nigdy nie jest tak że wszystko jest ustalone i zapięte na ostatni guzik. Nasza interwencja zmieniła ustalony plan - chwała bohaterom, śmierć idiotom i zdrajcom.
 • Zamiast prawdy wolimy mity
  Rozumiem ból gdy nagle ktoś obdziera nas ze złudzeń. Szczególnie tych które są drogie naszemu sercu. Buntujemy się przeciwko temu lecz mamy tylko dwa wyjścia. Zaakceptować i próbować zrozumieć lub żyć dalej w obłokach. Oto link do wywiadu z profesorem Pawłem Wieczorkiewiczem traktujący min. o Powstaniu :Zamiast prawdy wolimy mity: http://www.powstanie.pl/?ktory=16&class=text
  Równie dobrze można zaproponować dwie oceny Powstania z dwóch różnych punktów . Ocena patriotyczna moralna - Wspaniały zryw , pięknych młodych Polaków walczących o prawo do istnienia , mimo wszystko.
  Ocena materialno- efektywna - katastrofa równa Hiroszimie.
 • Kolejni prokuratorzy będą sądzić bohaterów AK
  Ale zaraz, jak to tak? Mają uprawnienia czy może jedynie współcześni Panowie "prokuratorzy" przeszli dawnym wzorem UBP, 6cio miesięczne SZKOLENIE PRAWNIKÓW W TRYBIE SPECJALNYM? Za karę śmierci można było wtedy dostać dużo pkt do premii, a może i awans. Ciekawe czy dzisiejsi "prokuratorzy" chcą gdzieś awansować? Czy proces szesnastu czy inne tego typu będą im służyć za wzór? Będą mieli stosowne przebrania? Nie mówię że od razu tak jak UBccy prokuratorzy, Wolińska czy Michnik, ale jakieś stosowne do sytuacji. No, a potem może trzeba będzie tym współczesnym "prokuratorom" też zrobić proces i ich osądzić.
 • @circ
  >po co podejmujecie ten temat?

  szukają punktu zaczepienia?...

  http://www.youtube.com/watch?v=7hpSTgISUDc&feature=related
 • Kurwinowa prowokacja medialna.
  .
  Obliczona na spowodowanie zainteresowania, błaznami politycznymi aspirujacymi do ruchu społecznego-politycznego. Takim osobnikom należy się tylko jedno słowo: WON ! (czyli OD.. ! czyli, nic niby specjalnie obraźliwego, ale bardzo skutecznego i dyscyplinującego a i machnięcie ręką, dodać mozna! To i tak zbyt wiele, dla "typowirusa". Znane od stuleci w Polsce i stosowane ("paszoł won" ) kiedyś powszechne załatwiało sprawę, szybko i skutecznie i na zawsze. Tak przyjmowano takie manipulacje kiedyś - w zdrowej Rzeczypospolitej. Mogła ONA rozwijać się, a i budować np. COP , być zdrowa normalna - i dla niełatwego w Niej życia też!. Powiedzonko, dawało możliwość poprawy tym, do których kierowano te słowa (w domyśle było zawsze - jak trzeźwiejesz, zrozumiesz po "szoku-niezbędnym"- to wracaj bracie). Przebaczymy ci prawie zawsze. Namawiam, do stosowania w praktyce, skuteczność sprawdzona, wielowiekową tradycją. Jak akt strzelisty, na diabła. "Szybka Polska piłka". Czy też, wyłącznik dla telesrania.

  Czy normalnym, jest człowiek, obywatel Rzeczypospolitej, który odmawia - za przelaną krew, śmierć, brak własnego grobu - sygnału jakiegoś syren rocznicowych, trwającego minutę ? I tym się szczyci ? Do czego doszła Rzeczypospolita - jak można, toto wybierać,wspierać, ale i utrzymywać, opłacać własną ciężką pracą takie "spaśne-indywidua" ? Skretynienie całkowite. Na "skretynienie Nasze, obliczone są te manipulacje mędialne (zresztą). Tyle warte - co "paszoł won". Proste.

  Stosujcie, niezawodzi ! - nawet przed własną śmiercią daje godność, pokazał to mjr Witold Pilecki.
  Przejmujcie dobre wzory wiekowe. Szczęść Boże Wszystkim

  ___________________

  Panie Hrabio Ups Gaffa - odbanowanie = Pana Klasa.
  Prawdziwe, życzliwe, najszczersze pozdrowienia dla Pani KOSSOBOR. Niema siły nawet z pozornego zła - zrodzi się zawsze dobro. Taki jest swiat !
  Dariusz A. Jarębski - Bóg wiedział, jak dał Panu życie - co robi. Dzięki, żeś jest., zasyłam kilka syntetycznie podanych informacji - dla zycia i rozumienia Polski (jak w pigułce, a jezyk - piękny i prosty !!!)
  :http://egawlas.homeunix.net/solidarnosc/sierpniowe_wspomnienia/index,pl.html
  Rozpowszechniajcie Prawdę - brońmy się pred barbarzyństwem !!!
 • @Jurand
  Popieram pańskie zdanie w 200%
  do wyboru było zło, trzeba było wybrać wariant dajacy okruch powodzenia...
  JKM dla mnie to już ewidentnie kapuś realizujący wrzutkę prowadzącego...
  swoją drogą, to musi być krucho z władzuchną skoro angażują JKM...
 • @Czartoryski
  toteż JKM i innych sowieciarzy jak michnik, kalisz etc. trzeba batem pogonić... a poza tym, warto pamiętać o przeszłości, żeby nie robić pomyłek w przyszłości...ja za dobrze pamiętam drństwa kacapów, żeby ich traktować jak ludzi cywilizowanych... swego czasu JKM zarzucił mi "chorobliwą nienawiść do rosji" jasne, zawsze mam pianę kiedy piszę o bandytyźmie tych ludzi... to jest postrzeganie kacapów takimi jakimi są...
 • Jeśli powstanie
  To trzeba było je zrobić przeciw Sowietom i zainstalowanej przez nich komunie.

  Zdaje się, że najwięcej o tym pisał i mówił śp. prof. Wieczorkiewicz. Do linku wklejonego nieco wyżej przez Wintergreena, dołączam dyskusję sprzed kilku lat
  http://forum.historia.org.pl/topic/4355-wywiad-z-profesorem-wieczorkiewiczem/
  oraz dwa krótkie, wycięte z wywiadu z profesorem kawałki:
  "Ocalałoby całe miasto. Wywieziono by potem może pięćdziesiąt tysięcy ludzi na Sybir, lecz te kilkaset tysięcypozostałoby w mieście. Dużo trudniej byłoby budować Polskę Ludową i mielibyśmy wszystkie przemiany polityczne wcześniej. Duch oporu byłby znacznie większy. Może Solidarność w 1956 roku? "
  "Gdyby Powstanie nie wybuchło, (...) w 1956 roku nie mielibyśmy wypadków poznańskich, tylko rewolucję w Warszawie."
 • Hm...
  Szlęzak to pajac w stylu litewskim.
  W styczniu 1930 r. w poczekalni dworca kolejowego w Koszedarach doszło do kuriozalnego sądu nad Władysławem Jagiełłą, królem polskim i wielkim księciem litewskim. Oskarżyciel występujący w imieniu mieszkańców powiatu trocko-koszedarskiego zażądał dla króla kary śmierci i wykreślenia go z historii Litwy.
 • Stacja w Koszedarach.
  http://youtu.be/vPdEiv_H_Rw
 • Hm...
  Zastanawiam się czy już mam zacytować Stanisławskiego czy...? ;)
 • @Antoni1
  Tak dla ścisłości - Powstanie Wielkopolskie.

  Pozdrawiam :)
 • @tfur-ja
  Bóg zapłać za piękne słowa niosące nadzieję, pokrzepienie. Dla takich chwil warto tutaj być.  http://www.youtube.com/watch?v=vr9G2gjgI8A&feature=related
  Śmierć Piłsudskiego - Bohdan Urbankowski


  Mówili: byłaś pawiem narodów, papugą
  gorzej - Ty byłaś dziwką! Piękną i szaloną
  dziwką, która nie idzie przez świat
  nie myśli - lecz się śmieje...
  Tym co Cię kochali
  plułaś w twarz - też ze śmiechem. Lecz tym co Cię
  bili umiałaś lizać łapy. Słać listy miłosne
  do Moskwy, do Berlina, skamlałaś u drzwi
  żeby wpuścić raczyli. A gdy Ci kazano
  swój własny pomiot jak suka rzucałaś
  gdzieś wśród łagrów Syberii...
  Tak, umiałaś walczyć
  jak dziwka z pazurami skakałaś do oczu
  z pazurami na czołgi... Zdychałaś w konwulsjach
  na każdym progu domu... A potem ze śmiechem
  szłaś do łóżka zwycięzcy... Kto Ciebie zrozumiał
  kto potrafił tak kochać by chlasnąć Cię w twarz
  o Polsko! Polsko! Noc stoi u granic
  noc nadchodzi milczącym, krwawym korowodem.
  Wiem, że nie będziesz wierna. Ale bardziej doli
  lęk: komu starczy siły, by być wiernym Tobie.

  Te kwiaty zakompleksione
  z podkrążonymi oczami
  podejrzane były już od dawna
  niepokoił ich uśmiech
  i wzrost.
  Bratki
  Tydzień temu
  czołgały się tylko po ziemi
  nieśmiało gryząc po nogach
  miały przepraszający uśmiech
  bardzo smutnych karłów
  Wczoraj
  wyciągały słabe jeszcze ręce
  i dwuznacznie chwytały za szyję
  nieuważnych przechodniów
  Dzisiaj
  dzisiaj
  ujrzano po raz pierwszy
  jak szły główną ulicą
  Dwukrotnie wyższe od ludzi
  w doskonale wyrównanych szeregach.  http://www.youtube.com/watch?v=nA7z18CDJJI&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Bhw9q7Ejy80&feature=related

  stajnia pegaza

  40i4 - NIEZALEŻNY ZAKŁAD POETYCKI. Kubalonka. Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu. Cyprian Kamil Norwid

  NASZ KRWAWY MODLITEWNIK

  RÓŻANIEC KRESOWY
  zdrada i kłamstwo nie jest sztuką dyplomacji

  Prawdą nie obrazimy bratniego narodu

  rzeźnia ludzka...zwierzęce instynkty morderców

  śmiertelny wiatr historii który wiał ze wschodu  my nie będziemy milczeć podle i tchórzliwie

  więc nie mów o przykrości oraz dyplomacji

  wobec tych co łączyli się w stada złoczyńców

  aby dochodzić zemstą swoich krwawych racji  cóż byśmy byli warci bez naszej pamięci

  oraz naszego bólu co wyrósł z miłości

  te dzieci będą wisieć na płotach pamięci

  póki będzie nasz naród niósł tarczę wolności  będziemy głośno płakać i mówić pacierze

  na grobach naszych bliskich w spalonych kościołach

  będziemy nad tą ziemią ogłuchłą i niemą

  o sprawiedliwość i prawdę w ludzkie imię wołać  tchórze niech milczą nadal w imię dyplomacji

  my na Polską Golgotę pójdziemy z godnością

  ze świadomością krzyża....Chustą Weroniki...

  i naszą dla Ojczyzny...wiarą i czułością...  nasz Krwawy Modlitewnik....Różaniec Kresowy...

  odmawiamy codziennie w imię ocalenia

  ...godności Twojej Matko...Honoru i Dumy...

  oraz w imię polskiego czystego sumienia !
 • Nie pytajcie mnie o sens Powstania Warszawskiego 1944 roku.
  http://www.youtube.com/watch?v=PJKC6DQnBzc


  P.S. Zaplute karzełki: paszoł won!
 • Rozumiecie to?
  http://www.youtube.com/watch?v=uPjxeuY2vGg


  http://www.youtube.com/watch?v=k-CgJy9pRoo


  http://www.youtube.com/watch?v=VI9t1Z8W9vQ
 • @All
  Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
  Byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
  Byś nam kraj przedtem rozdarłszy na ćwierci,
  Była zbawieniem witanym z odrazą.

  Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu,
  Zbydlęciałego pod twych rządów knutem,
  Czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem,
  Swego zalewu i haseł poszumu.

  Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
  Morderco krwawy tłumu naszych braci,
  Czekamy na ciebie nie żeby zapłacić,
  Lecz chlebem witać na rodzinnym progu.

  Żebyś ty widział nienawistny zbawco,
  Jakiej ci śmierci życzymy w podzięce,
  I jak bezsilnie zaciskamy ręce,
  Pomocy prosząc podstępny oprawco.

  Żebyś ty wiedział, dziadów naszych kacie,
  Sybirskich więzień ponura legendo,
  Jak twoją dobroć wszyscy tu kląć będą,
  Wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia.

  Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli
  Nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej,
  Świętej, Skuwać w kajdany łaski twej przeklętej,
  Cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli.

  Legła twa armia zwycięska czerwona
  U stóp łun jasnych płonącej Warszawy
  I ścierwią duszę syci bólem krwawym,
  Garstki szaleńców co na gruzach kona.

  Miesiąc już mija od powstania chwili,
  Łudzisz nas czasem dział swoich łomotem,
  Wiedząc jak znowu będzie strasznie potem,
  Powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili.

  Czekamy ciebie nie dla nas żołnierzy,
  Dla naszych rannych - mamy ich tysiące,
  I dzieci są tu i matki karmiące,
  I po piwnicach zaraza się szerzy.

  Czekamy Ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz,
  Ty się nas boisz i my wiemy o tym,
  Chcesz, byśmy wszyscy tu legli pokotem,
  Naszej zagłady pod Warszawą czekasz.

  Nic nam nie zrobisz - masz prawo wybierać,
  Możesz nam pomóc, możesz nas wybawić,
  Lub czekać dalej i śmierci zostawić...
  Śmierć nie jest straszna, umiemy umierać.

  Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
  Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
  I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
  Czerwony władco rozbestwionej siły.

  29 sierpnia 1944

  Autor wiersza
  Pdchr. Józef Szczepański „Ziutek”, żołnierz elitarnego batalionu „Parasol”, grupy osłonowej Komendy Głównej „Kedywu”, zmarł w wieku 22 lat, 11 września 1944 roku, na skutek ran odniesionych w ostatnich walkach na Starym Mieście.
 • Mnóstwo bełotu jak pod straganem w poniedziałek
  I wszystko z powodu jednego mąciciela (JKM), który nawet własnej rodziny nie potrafił uchronić przed degeneracją alkoholizmu, a poucza gdzie jest prawda. Żałosna pyskówka, bo nie jest to dyskusja...
 • @Tomasz A.S.
  "...żołnierz elitarnego batalionu „Parasol”"

  Tam nie było innych batalionów. Nawet jak wchodziły do powstania jako nieelitarne, po powstaniu były już elitarne.

  http://www.youtube.com/watch?v=8dMKZgwNzTg

  JKM proszę się zabrać za procesowanie komuchów i styropianów. W wypadku dowództwa AK nie ma Pan kwalifikacji. Oficer Wojska Polskiego podlega Sądom Wojskowym, które przynajmniej w założeniu mają lepsze pojęcie o dowodzeniu wobec przeważających sił wroga - armią. Nie pluszowymi misiami, ani wieczną opozycją.
 • Polska historiografia
  w polskiej tradycji historiograficznej utarły się generalnie dwie szkoły. Jedna widzi, że wszystkie powstania miały jakiś sens - kojarzy się to z sanacją, a druga uważa, że było to bezsensowne przelewanie krwi i niszczenie elit - tak uważała endecja.

  Ja raczej jako polityczny pragmatyk jestem zwolennikiem tej drugiej opcji. Tylko że ona została całkowicie zawłaszczona przez postkomunę. Chodziło tu o to, że wszelcy ci powstańcy, to dla nich do tej pory wrogowie klasowi, wrogi element reakcyjny. Wobec tego w obozie ludzi, którym na pozycji Polski zależy, wszelka dyskusja na temat zasadności powstań jest kanalizowana. Od razu się takiego osobnika zagania do oślej ławki albo do kąta, zarzucając mu kryptolewackość oraz działanie mające na celu rozbicie środowiska.

  Hamuje to zdrową dyskusję o naszej historii. A ta jest konieczna, jeżeli kiedykolwiek chcemy zbudować sprawnie działające państwo.

  pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH
  "Bardzo ciekawe, co pan mówi. Na jakiej zasadzie ma pan za złe powstańcom to, że narażali swoje własne życie w imię walki i honor w takiej formie, w jakiej go pojmowali?"

  Nie mam za złe powstańcom, tylko mam za złe dowódcom, rządowi londyńskiemu. Zresztą, wśród weteranów PW są ludzie będący jego zagorzałymi krytykami, mówiącymi wprost, że przyniosło ono tylko cierpienie i zniszczenie.

  "Mało że zginęli w walce o honor i wolność, to jeszcze przyjdzie taki, co karabina w życiu w ręku nie trzymał a wroga widział tylko w książkach i ich krytykuje. "

  Oj, popełnia Pan duży logiczny błąd. Na tej podstawie można by zanegować ogólnie wszystkie badania historyczne. Czyż na tej podstawie nie należałoby zarzucić studiów nad Asyrią, jeżeli nigdy nie spacerowało się ulicami Niniwy? Po prostu taka jest specyfika nauk historycznych, że z szeregiem zjawisk nie ma się do czynienia bezpośrednio.

  "Endecja endecją, ja tam całą prorosyjską endecję uważałem zawsze za idiotów, a ich marzenia o dogadaniu się z Rosją za mrzonki."

  Pisma endeków były nadinterpretowane. Dmowski uważał opcję prorosyjską za bardziej prawdopodobną, ponieważ uznał Rosjan za nację stojącą cywilizacyjnie niżej od Polaków. Przyjął założenie, że się nie zasymilujemy. Obecnie rusofilia jest całkowicie bezzasadna, ponieważ nie ma tamtej Rosji i są całkiem inne realia geopolityczne. Chociaż w moim odczuciu ogólnie nasze władze kiepsko dobierają sobie sojuszników, nie biorąc pod uwagę rzeczywistych interesów i geopolityki pod uwagę.

  "Socjalista Piłsudski może nie jest moim szczególnym idolem, ale przynajmniej miał jaja żeby wziąć towarzystwo za mordę kiedy było trzeba."

  I tak było za dużo przepychanek przed 1926 rokiem. Sanacja zaczęła się jako tako konkretna robić dopiero pod koniec lat 30. Choć i tak popełniono znaczne błędy. Zamiast COP można było jakąś fortyfikację postawić i lepiej uzbroić armię. Rozwadowskiego sanatorzy zmielonym szkłem nakarmili, co mówił już pod koniec lat 20. o armii pancernej i lotniczej. Rzeczywistość pokazała, że miał rację.

  "Bez powstań duch w narodzie by upadł i mówilibyśmy dziś po niemiecki i rosyjsku, nie po polsku. Mit powstań i powstańców ocalił naszą narodową tożsamość. "

  To tak. Insurekcja kościuszkowska, w której pierwotnie Kościuszko miał przysięgać na pieczęć Hirama (!), zainspirowana przez masonerię. Potem powstanie listopadowe. Przecież Kongresówka nie była złym rozwiązaniem, tak na chłodno patrząc. A tu oczywiście, musiała draka listopadowa wybuchnąć, po której nastąpiła emigracja i zsyłki na Syberię. A później powstanie styczniowe, które było wymysłem rewolucyjnej lewicy i które nie miało żadnych szans powodzenia.

  Raczej powstania przyczyniały się do osłabiania Polaków, ponieważ trzebiły nasze elity. Udane było powstanie wielkopolskie, powstania śląskie przyczyniły się do odzyskania części Śląska. I to należy czcić, a nie coś, co przyczyniało się do emigracji albo do zaorania dużej części miasta. Po prostu mniej romantyzmu, więcej kalkulacji.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej