Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
228 postów 1747 komentarzy

W dworku u "hrabiego"

Hrabia Ups-Gafa - Największym złem, na które cierpi świat, to nie siła złych, lecz słabość dobrych - Charles Louis Montesquieu

Przyczyną śmierci pana Leppera był osławiony "błąd pilota" - Stanisław Michalkiewcz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak zwykle - interesujący felieton!

 

Autor filmu: asmeredakcja

 

 

"Proszę Państwa, kiedy umarł Talleyrand, znajomi widząc go na marach, zastanawiali się >>co on teraz znowu kombinuje<<? Pan Andrzej Lepper może aż takiego wrażenia nie wywiera, ale ponieważ nie zostawił żadnego listu pożegnalnego, wszyscy zachodzą w głowę, co też takiego mogło się stać, że został znaleziony, niby to, powieszony >>własnoręcznie<<, ale coraz to większe wątpliwości się nawarstwiają wokół tej hipotezy. Ja lansuję hipotezę, że przyczyną śmierci pana Leppera - jak zresztą wszystkiego, co się dzieje ostatnio w naszym nieszczęśliwym kraju - był >>błąd pilota<<..."

Nasuwają się następujące możliwości: pan Andrzej prowadził rozliczne interesy na Białorusi i w Rosji, a wiadomo, że tam liczni kontrahenci bywają bezwzględni, jak ktoś się nie rozliczy. Na taki trop wskazują okoliczności, bowiem wiadomo, że sześć tygodni przedtem podobną śmiercią zginął współpracownik pana Leppera, który na pewno z nim jakieś tam interesy robił. Śmierć pana Andrzeja Leppera już wywołała rezonans międzynarodowy - na Wschodzie... Druga możliwość jest taka, że pan Lepper planował powrót do polityki, ale ten powrót musiał być jedynie możliwy na zasadzie "wejścia smoka": jakiejś historii, której media "głównego nurtu" nie potrafiłyby wyciszyć. Na przykład ogłoszenia jakichś rewelacji na temat tajnych więzień CIA w Polsce!

Zamieszani w tę sprawę są m.in. były prezydent Kwaśniewski, były premier również z SLD Miller. Trzecia możliwość, choć najmniej prawdopodobna, to to, o czym mówił  redaktor Sakiewicz: że pan Lepper zwierzył się przed kilkoma miesiącami o tym, kto go ostrzegł przed prowokacją w sprawie "afery gruntowej". Miał go ostrzec "pan K.". Jedyne nazwisko, które przychodzi mi do głowy w związku z tą pierwszą literą, to - pan Janusz Kaczmarek, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który niewątpliwie o tej operacji wiedzieć musiał. Wiemy zresztą, że nie tylko panu Lepperowi się zwierzał, ale także innym osobom...

Pan Lepper jako nieboszczyk zaczyna żyć "drugim życiem" - razem z panią Blidą - jako kandydat... no, może nie na ołtarze, ale w każdym razie na męczennika "straszliwego reżimu kaczystowskiego"! W każdym razie taką wersję lansują Prorocy Mniejsi, panowie Żakowski i Wołek. Widać, że zapotrzebowanie Służby Bezpieczeństwa na "symetryczny do kultu smoleńskiego" kult męczenników - jest ogromne. Niezależnie od tego dramatu, na świecie dzieją się "straszne rzeczy" Londyn stał się terenem rozruchów. Głównie żulii, której "Gazeta Wyborcza" jeszcze - znajdując się na etapie "walki klasowej" i jej "zaostrzania się w miarę postępów socjalizmu" - piórem pani Miłady Jędrysik współczuje, bo premier Cameron tnie wydatki i "każdy musi sobie jakoś radzić". Ale - gdyby żulia zaczęła rozbijać i plądrować żydowskie sklepy i domy? Wtedy oczywiście, takie "antysemickie ekscesy" natychmiast spotkałyby się z pryncypialnym potępieniem "Gazety Wyborczej"... A gdyby rząd premiera przeszedł do ofensywy, wtedy zacznie się krytyka za "polemikę przez fakty konkludentne" z kultem multi-kulti. Ten kult jest cokolwiek wymuszony, bo z mojego naocznego oglądu wynika, że w dużych miastach "kolorowi" imigranci stanowią co najmniej połowę mieszkańców! Wydaje się więc, że ofensywa ta i tak jest cokolwiek spóźniona. Podejrzewam, że - podobnie jak we Francji - rząd brytyjski będzie różne rzeczy obiecywał i czekał, aż rozruchy się same wygaszą. Teraz mamy właściwie do czynienia z sytuacją, kiedy kierownicy państwa są w zasadzie\ "nadzorcami bydełka", które czasami się gzi, ale jednak nie można go krzywdzić, bo trzeba dbać, by dawało mleko... A Starsi i Mądrzejsi eksploatują te bydełko m.in. za pomocą "kryzysu finansowego", który "znowu się zaostrzył". Wszyscy uciekają od słabnącego dolara, kupują po staremu - złoto, które jak zawsze, mimo wszelkich teorii ekonomicznych, jest ostatnią deską ratunku, a na tym tle warto odnotować wypowiedź człowieka, który do niedawna, do roku 2008 uchodził za "największego na świecie znawcę zagadnień gospodarczych", czyli Alana Grynszpana: "niedobre się stało, że agencja (***) obniżyła notowania Stanów Zjednoczonych o jedno >>A<<, bo Stany Zjednoczone mogą każdy dług spłacić, drukując taką ilość dolarów, jaka jest potrzebna"

 


 

 

Foto: www.polishclub.org

 

 

KOMENTARZE

 • ...ano taka nasza polska dola!
  Jest taka piosenka Pudelsów "Wolnosc Slowa". Tam padaja nazwiska politykow dzialajacych w Polsce. Ireneusz (Sekuła?), Geremek, Kaczyński, Lepper... kto następny?
  Często tę piosenkę puszczalismy jako tło do plenerowych sesji TELEWIZJI NARODOWEJ. O Lepperze tam są słowa "...najpierw Lepper jedzie, po nim LEPIEJ bedzie...". Lepiej? Znaczy - mamy się spodziewać jeszcze kolejnych "samobójstw"?
  Smutne to, trochę groteskowe, jakże polskie. Taki nasz los, niestety. Dola Polaka.
 • Jaki kraj, taki obyczaj
  Tymczasem na przyklad we Francji nikt nie tylko nie slyszal o smierci A.Leppera, lecz nie wie , ktoz to moglby byc. Bezmozgowe, konsumpcyjne towarzystwo telewizyjne ( uwazam, ze moglby to byc "antywzorzec" - to jest "negatywny" a jednak inetresujacy i pociagajacy odpowiednik niektorych blogierek "od wychowywania dzieci" ) zastanawia sie dlaczego 22 letni FX popelnil samobojstwo.
  Tak tez mozna i zyc i odbierac zycie ...
  http://divertissements.fr.msn.com/people/suicide-de-fx-les-r%c3%a9actions-des-ex-candidats-de-t%c3%a9l%c3%a9-r%c3%a9alit%c3%a9
  Przepraszam za tak abstrakcyjny przyklad - lecz pokazuje on , ze i tak mozna zyc i reagowac na "problemy" ( depresja, problemy rodzinne 22 latka czy moze sprawa narkotykow ? ).
  A tak swoja droga to jest typowy Francuz, nieprawdaz?.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej